Deelnemers

Hans Linnartz

Dirigent en muzikaal leider

 

Studeerde filosofie, muziekwetenschappen en blokfluit (bij Frans Brüggen) in Amsterdam, was docent blokfluit, schoolmuziek en muziekpedagogie aan het koninklijk conservatorium te Den Haag, waar hij leiding gaf aan de afdelingen oude muziek, kerkmuziek, muziekpedagogie, schoolmuziek en orgel. Ook was hij waarnemend directeur. Daarna verruilde hij Den haag voor Basel en was van 1994 tot 2002 rector van de muziekacademie van Basel. Muzikale activiteiten in kleinere barokensembles mondden uit in concerten in Nederland, België, Frankrijk, Duitsland en Groot Brittannië en ook in de samenwerking met vele prominente uitvoerenden van oude muziek in Nederland en België. In Nederland was Hans Linnartz tot 1995 dirigent van koren als de "Bach cantorij Baarn", het "Groot Nicolaaskoor" en de "Schola Cantorum Eemland". Sinds hij in Kleef woont hanteerde hij de dirigeerstok o.a. bij "Convivium Musicale" Wesel (tot eind 2013) en als oprichter en leider van het "Bach Collegium Rhenanum".

 

Deelnemers in alfabetische volgorde:

KOOR:

 

Sopraan: Anna Best, Karin Boers, Claudia Braun, Monika Brüggemann, Franziska Dieckmann, Bernadette Heuvelmann, Christiane Mühlenhoff-Simon, Barbara Schäfer, Bianca Schwerdfeger, Cato Tasseron, Monika Oebel, Cony Schülke, Pleuni van der Heide, Irmgardis Wanders, Anne Wefelnberg, Stephanie Weisgerber, Birgit Welsing, Annette Wimmers, Pia Wirtgen

 

Alt: Frauke Boy, Ursula Capecki, Carolin Cleusters, Regina Henke, Conny Krampe, Gisela Peters, Helena Paβen, Eva-Maria Raab, Uta Rode, Gabrielle Röder, Angela Rosenthal, Sandra Schoon, Monika Seiler, Eva-Maria Staudenmaier, Claudia Weber, Britta Willikonsky, Pia Wirtgen

 

Tenor: Coen Bosselaaer, Hans Fritschi, Marcel Grol, Peter t'Hart, Piet van der Heide, Gerard van Hooijdonk, Clemens Janßen, Vincent Kepser, Markus Matthias, Barbara Mühlenhoff, Benny Polinder, Albrecht Schiesser, Norbert Schütmaat, Stefan Thierfeldt, Patrick Weiss, Lothar Wiedmann, Martin Willikonsky, Christian Wimmer, Hans de Wolf

 

Bas: J.A. v. Belzen, Joachim Boy, Dick Dekker, Peter Filippow, Henk Geerlings, Thomas Hintz, Christoph Ludwig, Winfried Keßler-Rode, Heinz-Gerd Paβen, Rolf Pabst, Marius Polinder, Godehard Reul, Matthias Willnat

 

SOLISTEN:

 

Sopraan: Karin Boers, Karin Schulte, Caroline Spanjaard, Marion Strijk

 

Alt: Merel van Schie, Christina Plein, Annette Stallinga

 

Tenor: Henk Gunneman, Guido Groenland, Erik Janse, Clemens Janßen, Roelof Polinder, Joost F. van der Linden

 

Bas: Joachim Boy, Stefan Burs, Erks Jan Dekker, Jelle Draijer, Janko Fraanje, Job Hubotka, Jeroen Spitteler, Ton Tegelaar


ORKEST:

 

Viool: Frank Bons, Elisabeth Cremer, Thijs Emons, Beate Florenz-Reul,Henk Gottschalk, Oskar Greven, Gaby van Hoof, Veronika Hoffmann-Schneider, Paul Kagenaar, Marcel Kamp, Floor Kamphuijs, Jos Koning, Verena Krauledat, Monika Lensing, Anima van Malssen, Simeon Meister, Claudia Narnhofer, Godehard Reul, Johanna Rode, Thomas Ruffmann, Johanna Schulte, Liselotte Schuuring, Nelleke van Schuylenbergh, Herman Sterenborg, Reinhard Vogel, Judit Wesseling

 

Altviool: Frank Bons, Esther Bouwmeester, Leo van Dijk, Romein v. d. Drift, Hein Glaubitz, Paul Kagenaar, Johannes Krauledat, Matthias Krauledat, Dietrich Schneider, Reinhard Vogel

 

Cello: Jet Gisolf, Minke Haverkate, Pepijn Huizenga, Matthias Krauledat, Eva-Maria Staudenmaier, Jet van Tiel, Thomas Weihrauch

 

Contrabas: Erik Beeker, Wilda van Drunen, Gerard Koopman, Minke Haverkate, Matthias Krauledat, Gerard Schoren, Marcel Snijders, Mike Wiering

 

Hobo: Saskia van Boven, Verena Braun, Gerard Diericks, Eva Elgeti, Almut Feldmann, Cynthia van Leeuwen, Arie Rolloos, Ulrike Weisbach

 

Oboe d'amore: Eva Elgeti, Gerard Diericks

 

Fagot: Andreas Braun, Fabiola Hallen, Ineke van der Lee, Theo Plath, Yvette Tuin, Marcel Turksma, Henk van Drunen, Pauline Winkels

 

Hoorn: Marina Kirchhofer

 

Jachthoorn: Arnold van Haaften, Anneloes van Venetie

 

Dwarsfluit: Jorien Basart, Anna Hendriksen, Marina Kirchhofer, Joyce Meeuwissen, Dorien Peters

 

Trompet: Arthur Benschop, Tamar Bruggemann, Dick Jonker, Ulrich Kirchhofer, Sam Molly, Remco Nieuwenhuis, Ruud Ootes, Peter-Jan Schreur, Jan Verhoef

 

Blokfluit: Hans Linnartz, Monika Seiler, Birgit Welsing

 

Orgel/Continuo: Wim Wijting

 

Klavecimbel/Continuo: Axel Wensted

 

Viola d'amore: Karin Kirsch, Jos Koning

 

Gamba: Maaike Boekholt, Karin Boers, Winfried Keßler-Rode, Monika Oebel, Uta Rode, Albrecht Schiesser

 

Theorbe: Margriet Harperink

 

Tenor hobo: Hetty Hartman, Raads Welvaadt

 

Pauken: Toine Schreuers

Copyright Foto van Hans Linnartz: Karl-Heinz Stoffels

Georganiseerd door de Duits-Nederlandse cultuurvereniging Liemers-Niederrhein e.V.